Želite brezplačno e-knjigo "Umirite bolečine v hrbtu?
Vpišite svoje ime, e-naslov in brezplačna e-knjiga bo vaša.
Hrbtenica je sestavljena iz številnih med seboj povezanih delov, ki se po celotni dolžini združujejo in s tem omogočajo nemoteno gibanje. Predstavlja glavno oporo našega telesa, ki omogoča, da stojimo pokonci, se sklanjamo in obračamo, obenem pa ščiti najobčutljivejše dele telesa, hrbtenjačo in živčna vlakna.
Kosti, mišice, vezi, diski in živci predstavljajo strukturo, ki deluje optimalno le kot celota. Ravno zaradi te kompleksnosti je treba težave reševati celostno, na ravni celotne hrbtenične strukture, ne pa le posameznega predela /področja.
Hrbtenico sestavljajo trije ločeni podsistemi: pasivni (ligamenti, vretenca, medvretenčne ploščice), aktivni (mišice) in nevrološki (senzorni receptorji, možganska skorja in subkortikalni nadzor).
Če se bolečinam v križu pridružijo spodnji znaki, morate v čim krajšem času obiskati zdravnika;
Sem Dejan Kernc, dr. kineziologije in specialist za bolečine v hrbtenici.
Izkušnje sem pridobival na Fakulteti za šport in Ortopedski kliniki v Ljubljani, kjer smo z ekipo ortopedov, fizioterapevtov in kineziologov razvili vadbeni protokol za varno okrevanje po operaciji ledvene krivine. Znanje sem prenesel v prakso in ga poimenoval Re.aktiv.
Pri reševanju težav s hrbtenico sem združil moči z Nežko Poljanšek, dipl. fizioterapevtko, v želji, da vam z večdimenzionalno obravnavo ponudiva dolgoročno odpravo bolečine v hrbtu in vrnitev v normalno življenje.