Prijava na posvet
Vpišite svoje ime in e-naslov ter se prijavite na posvet. Po prejemu prijave vas bomo poklicali v najkrajšem možnem času, da se dogovorimo za termin.
Ali opažate …
Nespecifične bolečine v križu lahko zaznavate občasno ali stalno, lahko se pojavijo v ostri zbadajoči ali topi obliki, intenzivnost bolečine pa je v razponu od blage do hude.
Z bolečino nam telo sporoča, da je nekaj narobe. To je osnovna funkcija bolečine. Zato je pomembno, da prisluhnemo telesu in pričnemo ukrepati. Namreč od vsakega posameznika je odvisno, kdaj bo zaznal bolečino in se lotil sprememb. Posameznik lahko na vsaki točki, ki je opisana spodaj, spremeni potek bolečine - jo zmanjša ali celo v popolnosti odpravi.
Ko je izključena možnost resnejše okvare strukture (npr. hernija, stenoza) kot vzroka bolečine v križu, je več neinvazivnih možnosti, s katerimi si lahko pomagate:
Pri spodnjih znakih, ki se pojavljajo poleg bolečine v hrbtenici, morate v čim krajšem času obiskati zdravnika;
Sem Dejan Kernc, dr. kineziologije in specialist za bolečine v hrbtenici.
Izkušnje sem pridobival na Fakulteti za šport in Ortopedski kliniki v Ljubljani, kjer smo z ekipo ortopedov, fizioterapevtov in kineziologov razvili vadbeni protokol za varno okrevanje po operaciji ledvene krivine. Znanje sem prenesel v prakso in ga poimenoval Re.aktiv.
Pri reševanju težav s hrbtenico sem združil moči z Nežko Poljanšek, dipl. fizioterapevtko, v želji, da vam z večdimenzionalno obravnavo ponudiva dolgoročno odpravo bolečine v hrbtu in vrnitev v normalno življenje.