Ko te tako useka v hrbet (predlagali so mi celo operacijo, diagnozo ugotovili zelo pozno, ker sem prej imela tudi napad išiasa, ki se je nadaljeval z drugačnimi bolečinami, ki so značilne za spondilolistezo) in ti nobena tableta, injekcija in infuzija proti bolečini več ne pomaga, začneš iskati alternativne rešitve za svoje težave.
Kineziolog dr. Kernc mi je pojasnil, da sicer 100 % rezultatov ne obljubljajo, se pa dajo bolečine zmanjšati na minimum ob pravilnem izvajanju vaj, ki ti jih pokažejo ob obisku v ordinaciji.
“Po naravi nisem športnica; občasna hoja, plavanje in kakšen planinski izlet so bile edine aktivnosti v času, ko nisem imela bolečin.”
“Saj bo šlo, počasi brez naprezanja in z občutkom.“, me je spodbujal dr. Kernc.
Gibčnosti skoraj nobene: Ojoj, sem pa res stara??????
Na plonk listek sem si napisala vsako vajo, ki sem jo ob obisku na novo spoznala: Joj,moja glava si vsega ne zapomni, vse si moram zapisati, sicer je doma tema v glavi!?
V paketu je bila zajeta tudi terapevtke masaže hrbta, ki sem jo tudi prejela:Ni za verjet, da sem med masažo trpela bolečino z znoret, preznojena sem bila še bolj kot ob obisku kakšne norveške savne – in glej po terapiji sem prvič po dolgem času brez večjih bolečin spala celo noč, kar je prava redkost v mojem življenju.
Presenečena sem bila nad pozitivnem vzdušjem v ordinaciji, tišino in umirjenostjo pri delu: V državni terapiji sem navajena, da je terapije že konec po 5 minutah priklopa na aparat, ko se komaj slečeš, je terapije že konec, na zadnji terapiji je radio v ordinaciji igral kot, da smo prisotni na koncertu – kateri radijski program smo prisiljeni pacienti poslušati, je pač odvisno od tega, kateri program rada posluša fizioterapevtka, ki ti terapijo izvaja, ubogi bolniki vam rečem, ?????….
Vaje, ki mi jih je pokazal kineziolog dr. Kernc, sem izvajala vestno vsak dan in postopno so bolečine izzvenele, čeprav bom iskrena; težke noge in bolečine v ledvenem delu še vedno ostajajo predvsem takrat, ko preveč hodim, sem utrujena, živčna zaradi stresa, poleg tega čakam tudi na operacijo kolka (verjetno bo treba oba kolka zamenjat, imam bolečine v kolku zaradi artroze kolka) …
Dejstvo je, da je trenutno zdravstveno stanje bistveno boljše kot ob postavitvi diagnoze ( čeprav stanje brez bolečin ob vseh diagnozah, ki jih človek pridela, verjetno v praksi ni mogoče).
V vednost, če imate težave s hrbtenico, ne odlašajte z iskanjem rešitve: ne pričakujte, da bodo tablete, injekcije in infuzije proti bolečini rešile vaše bolečine,,,, mogoče bodo začasno zmanjšale bolečino, ne bodo pa je odpravile, ker vzroka za bolečino niste odpravili).
Pokličite v ambulanto Re.aktiv, pošljite jim se izvide in se naročite na pregled.
Potem pa VAJE, VAJE, VAJE, vsak dan vaje: brez tistih opravičil – danes pa ne morem.
Garantiram Vam, da boste po izvajanju vaj po nekaj mesecih v bistveno boljšem stanju, kot na začetku (porabili boste sicer nekaj denarja, pa kaj zato, saj z nakupom zdravil dajete zaslužke lekarnam, sanalaborjem, bio lekarnar, toliko let, da bi s tistim denarjem, ki ste ga porabili za zdravila kupljena v lekarni vsa leta, kupili »novo hrbtenico«, če bi bila naprodaj in bi se jo dalo kupiti, ha, ha, ha, se vam ne zdi, da je tako??????), pa še nekaj »trikov«, ki niso nikjer objavljena na spletu boste mimgrede dobili v ordinaciji, posebej namenjeno vašemu stanju hrbtenice (npr. če med hojo boli, se ustavimo in potisnemo medenico noter itd.)
Priporočam tudi spremljanje tudi njihove objave »Petkov čas za hrbtenico«, koristne informacije, ki jih drugje na spletu tako natančno in podrobno o hrbtenici ne boste dobili (na račun teh objav jaz po novem vsa dela na vrtu opravljam sede na pručki—, soseda se sicer čudi, pa kaj zato, saj nje ne boli hrbet, pa tudi vrta nima, ha, ha, ha????)
Korajža velja (v vseh pogledih). Veliko, veliko zdravja in vse dobro želim.
Napisala: Jožica B.
POMEMBNE POVEZAVE
NAJPOGOSTEJŠE TEŽAVE
DELOVNI ČAS IN LOKACIJA
ponedeljek - petek:
8.00 - 19.00
sobota - nedelja:
zaprto
Ambulanta Re.aktiv
Podutiška 92, Ljubljana
